Daniel RychnovskýMyslím, že jsem během svého působení na městě Brně v pozici 1. náměstka dokázal, že umím a chci pomáhat lidem. Jako lékař mohu pomoci těm, kteří za mnou přicházejí, jako senátor bych mohl své zkušenosti z komunální politiky propojit se zkušenostmi ředitele nemocnice a lékaře a být užitečný mnohem více lidem.

CO VIDÍM JAKO SVOU PŘEDNOST, KTEROU CHCI V SENÁTU UPLATNIT?

„Nebojím se říznout“, když je to třeba. Nikdy jsem ve svém politickém, ani osobním životě nelhal a nedělal na nikoho podrazy, i proto jsem se některým lidem v politice prostě „nehodil“. Této zásady se hodlám držet i nadále, pokud budu v Senátu – i tam budu říkat pravdu a bojovat za věci, které mají smysl a hlavně za normální, slušné a poctivé lidi. Věnovat bych se chtěl především oblasti zdravotnictví, sociálních věcí, vědy, kultury a školství, tedy oblastem, které jsem měl na starost i jako 1. náměstek a o kterých si troufám říct, že o nich skutečně něco vím.

 

KAM JSEM ODEŠEL PO KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH?

Po volbách v roce 2010 vznikla koalice, kterou ODS před volbami zcela vylučovala – tedy tzv. velká koalice složená z ČSSD a ODS.

KDU-ČSL přešla do opozice a snaží se i nadále jednat férově a držet slovo – tak, jako to dělala před volbami, během povolebního vyjednávání i po volbách. Nechováme se jako „korouhvička“, která mění své názory podle směru větru a průzkumu veřejného mínění, za svými názory si stojíme a kdykoliv je můžeme obhájit.

Já sám jsem skončil ve funkci 1. náměstka zodpovědného za sociálně-kulturní oblast a vrátil se na své místo ředitele Nemocnice Milosrdných bratří, kterou jsem začal obnovovat a modernizovat už po Sametové revoluci od roku  1991

Odveta za můj nesouhlas s velkou koalicí i dalšími věcmi prosazovanými vedením města Brna na sebe nedala dlouho čekat. Z pozice ředitele jsem byl po bleskově vyhlášeném výběrovém řízení novým vedením města Brna, složeným z představitelů ČSSD a ODS krátce po komunálních volbách na Vánoce v r. 2010 odvolán. Primátor Onderka se sám jmenoval jako předseda výběrové komise.

 

CO DĚLÁM TEĎ?

Pracuji jako řadový lékař. Vrátil jsem se ke své profesi chirurga a dále působím ve „své“ nemocnici. Každodenně se snažím pomáhat lidem a dělat, co umím, aby se co nejdřív uzdravili. V nemocnici je možné mě zastihnout prakticky každodenně na chirurgické ambulanci.

 

CÍTÍM KŘIVDU?

Necítím křivdu, každá věc v životě má nějaký smysl a může nám prospět k něčemu dobrému. Cítím jen zklamání, že je tak snadné manipulovat lidmi a veřejným míněním. Politika by v tomto smyslu potřebovala kus poctivého lékařského řemesla, ve kterém nic neošidíte a nikoho nepodvedete.

 

Zdroj: http://www.rychnovsky-brno.cz/147-proc-chci-kandidovat-do-senatu