Pavel BělobrádekPředseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se stal lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj složené z KDU-ČSL, Volby pro město (VPM), Hradeckého demokratického klubu (HDK) a nezávislých osobností. Rozhodla o tom nominační konference královéhradecké KDU-ČSL konaná v sobotu 14. 1. v Bohuslavicích nad Metují. 

„Vytvořili jsme hodně silnou jedenáctku, se kterou chceme na podzim vyhrát v Královéhradeckém kraji volby. Na kandidátce bude řada nových a nezávislých osobností z celého regionu,“ komentoval výsledky předseda KDU-ČSL v Královéhradeckém kraji Jiří Veselý. „Koalice pro Královéhradecký kraj bude alternativou velkým stranám, které chceme porazit,“ dodal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

V první jedenáctce se za KDU-ČSL ještě objeví současný vicehejtman Vladimír Derner, starosta Chlumce nad Cidlinou a krajský radní Miroslav Uchytil, starosta Hostinného Karel Klíma a primář Jiří Veselý. Za Hradecký demokratický klub se na kandidátce objeví Petr Kubát nebo primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Lídrem za Volbu pro město bude ředitel Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského v Holovousích Václav Ludvík.