Vojtěch Stříteský byl v souvislosti s kandidaturou do Senátu nařčen z „politického turizmu“. V reportáži České televize a v Parlamentních listech byla opakována nepravda o tom, že je členem TOP09 a v posledních komunálních volbách za tuto stranu kandidoval. Místostarosta Litomyšle požaduje, aby novináři postupovali v souladu s tiskovým zákonem a nepravdivé a zavádějící informace uvedli v odpovídajícím rozsahu na pravou míru. 

Když místostarosta Litomyšle Vojtěch Stříteský přijal nabídku KDU-ČSL ke kandidatuře do Senátu PČR, jistě netušil, jak brzy se ze strany konkurentů stane terčem mediálních útoků. Jak jinak si vysvětlit opakované nepravdy, které se v posledních dnech v souvislosti s jeho osobou v médiích objevují?

Fakta o Vojtěchu Stříteském a jeho politickém angažmá: 

– Vojtěch Stříteský NIKDY nebyl členem TOP09, KDU-ČSL ani žádné jiné strany.
– Vojtěch Stříteský NIKDY nekandidoval za TOP09.
– Vojtěch Stříteský NIKDY nekandidoval za KDU-ČSL.
– Vojtěch Stříteský kandidoval v komunálních volbách v Litomyšli od roku 1998 vždy jako lídr sdružení nezávislých kandidátů Fórum občanů Litomyšle (FOL).
– V komunálních volbách v roce 2006 kandidoval FOL společně s SNK ED, v roce 2010 kandidoval FOL společně s TOP09. Na kandidátce v posledních komunálních volbách (2010) bylo šest členů TOP09 a sedmnáct nezávislých osobností – včetně lídra Vojtěcha Stříteského.

„Tolik racionální fakta,“ říká Stříteský, který hned na začátku předvolební kampaně na vlastní kůži pocítil, že i lživá mediální kampaň je v rejstříku některých z jeho konkurentů.

„Velmi mě mrzí, že se k lživé kampani může propůjčit i televize veřejné služby. Reportáž Vlastimila Weinera s názvem „Člen TOP09 chce kandidovat za KDU-ČSL“ byla evidentně vytvořena „na politickou objednávku“. Samozřejmě, že jsem do České televize zaslal ihned mail, ve kterém jsem požadoval přinejmenším vysvětlení. Bohužel dodnes jsem žádnou odpověď neobdržel,“ vysvětluje Stříteský. „O lecčems vypovídá i to, že jsem redaktorovi odpovídal 15 minut, během nichž jsem podrobně popsal mé politické aktivity. On však vytrhl z kontextu pouze dvě věty. Podobnou zkušenost mi následně volali lidé, které v reportáži oslovili na náměstí. Také oni byli velmi překvapeni z toho, jak byly jejich odpovědi sestříhány,“ doplňuje místostarosta Litomyšle. Další nepravdivé informace o Stříteského kandidatuře za TOP 09 přinesl i portál Parlamentní listy.

Vojtěch Stříteský dnes spouští nový web www.vojtechstritesky.cz/, na kterém v obsáhlém rozhovoru popisuje nejen své mnohaleté zkušenosti komunálního politika, ale také třeba to, proč a za jakých podmínek přijal nabídku ke kandidatuře do Senátu od KDU-ČSL.

U vedení médií, která o něm přinesla nepravdivé informace, bude požadovat nápravu v intencích zákona.