Současná reprezentace města Brna bohužel nenavazuje na práci minulých reprezentací a zbytečně vyhazuje peníze za věci, které již dávno byly udělány.
Informace , že bude znovu udělána akustická studie na úpravy Janáčkova divadla za 650 tisíc Kč je udivující.
Kulturní vládci Brna zřejmě neví, že tato studie již byla provedena v roce 2004 renomovanými firmami Sound Space Design z Londýna a Performance Space Consulting s Pennsylvanie , USA , autory , kteří mají zkušenosti z mnoha úspěšných realisací operních i koncertních domů po celém světě.

Kopii této studie vlastním , jako bývalý předseda týmu pro realizaci Janáčkova kulturního centra.Studie jasně říká, že pokud bychom chtěli upravovat Janáčkovou divadlo ke koncertnímu využití ,vyžadovalo by to takový zásah , že by to bylo neekonomické. Budova by ztratila charakter , která je žádána pro operní dům.

Minulá reprezentace města Brna již rozhodla o tom, že Opera bude dále operou , bude rekonstruována jako operní dům a poskytne kvalitní zázemí opernímu umění na další nejméně 50 let. V tomto smyslu byly také provedeny opravy jeviště a provaziště za stovky milionů Kč.

Již jednou byla podepsána deklarace o tom, že město i Kraj budou společně postupovat při stavbě nového koncertního sálu.

Mám k disposici i deklaraci o spolupráci města Brna a hotelu International, která byla před schválením v RMB , ale bohužel, ze strany ČSSD nebyla vůle přes proklamované deklarace o podpoře , skutečně činit reálné kroky k přípravě i zahájení stavby .

Mám obavy , že brněnská kultura se rozplývá v ohňostrojích , předražených vánočních dekoracích , orlojích, které neukazují čas , Zlatých dracích a dalších povrchnostech, chybí však vůle pracovat dlouhodobě pro budoucnost.Žije se jen povrchně ze dne na den.

Představitelé Brna nejsou schopni sami vytvořit dlouhodobou vizi , mají na to týmy úředníků, kteří vytvářejí stostránkové materiály za ohromné peníze , ale výsledkem je zrcadlo recesistického webu žít Krno (www.zitbrno.cz) , což je spíše smutnou vizitkou, než předností.

Argumenty , že nejsou peníze a nic nejde , jsou liché – je třeba mít vizi a hledat strategii, jak tuto vizi naplňovat i v horších časech .Rodinné stříbro, což je bezesporu Opera a Filharmonie je třeba udržovat a podporovat , ne potlačovat.Je smutným příkladem , že ve Zlíně již postavili krásný koncertní sál pro Zlínskou filharmonii , v projektu Evy Jiřičné. Mají naštěstí osvícené vedení , které pracuje na dlouhodobých projektech a dotahuje je do konce. Budiž nám to příkladem.

 

Zdroj: http://www.rychnovsky-brno.cz/156-utracet-penize-za-nove-akusticke-studie-v-janackove-divadle-nema-smysl