Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu prošetří tendr brněnské radnice na nákup 84 startovacích bytů pro mladé rodiny za 150 milionů korun. Antimonopolní úřad ho loni v červnu zrušil. Předseda úřadu Petr Rafaj ale nyní rozhodnutí svých podřízených změnil a vrátil jim případ znovu k došetření, uvedl ÚOHS na svém webu.

Rafaj rozhodl, že jeho podřízení mají v novém řízení znovu řešit otázku, zda v řízení skutečně šlo o veřejnou zakázku na stavební práce. Budou se zabývat i hodnoticími kritérii zakázky nebo otázkou, zda změna v technických podmínkách týkající se vytápění vedla k rozšíření okruhu uchazečů, či nikoliv.

Investici do startovacích bytů schválili loni v březnu zastupitelé Brna. Z výběrového řízení vybrala koalice jako vítěze dva subjekty – firmu Reko a sdružení firem Impera. Každá z nich postaví pro město bytový dům na sídlišti Kamechy mezi Bystrcí a Žebětínem. Obchod kritizovala opoziční TOP 09 – zastupitel Jaroslav Kacer ho označil za šrotovné pro developery. Primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD) jeho výtky už dříve odmítl.

Kacer kritizoval to, že město nakupuje byty za tržní cenu, navíc i s pozemkem. Přitom má pozemky vlastní, na kterých by mohlo nechat byty postavit. Navíc by si tak zachovalo vliv na architektonické řešení, dispozici i další detaily. Pospíšil však už dříve v reakci na Kacerovy výtky uvedl, že situace na realitním trhu dává naději na výhodný nákup.

(…)

Zkráceno, celý článek si přečtěte na www.vz24.cz

 

Zdroj: http://www.bystrcnik.cz/?p=17621