Pavel BělobrádekMinistr financí Miroslav Kalousek předkládá vládě novelu loterijního zákona, která zvyšuje daňové zatížení hazardních společností o jediný procentní bod. To je podle vedení KDU-ČSL nepřijatelné. 

Zatímco občanům naordinoval ministr Kalousek razantní úspornou dietu, ke  společnostem provozujícím hazard je o poznání přívětivější,“ říká Pavel Bělobrádek. „Podle nového zákona by se totiž loterijním a sázkovým společnostem zvýšila daňová zátěž o jeden procentní bod. Příjmy státu z hazardu by se tak zvedly ze současných 9 miliard na pouhých 9,1 mld Kč. To vše v době, kdy chce vláda sjednotit DPH na 20 %, zrušit porodné, zmrazit důchody a na lidi uvaluje další daně, například uhlíkové,“ dodává předseda KDU-ČSL.

Vláda ODS, TOP 09 a Starostů a VV opět dokazuje, že zatímco obyčejní lidé si mohou donekonečna utahovat opasky, skupiny vyvolených jsou zřejmě nedotknutelné. „Až ministr financí nalezne odvahu razantně zvýšit daně loterijním a sázkovým společnostem, nebude muset rušit porodné. Dilema, zda chce podporovat spíš maminky nebo provozovatele kasin, si ale bude muset místopředseda TOP 09 vyřešit sám,“ uzavírá Pavel Bělobrádek.