V Německu se Čechům vyplatí kupovat nejen vajíčka. Rekordní růst cen a stagnující mzdy v tuzemsku způsobily, že za hranicemi vyjde levněji celý velký nákup pro rodinu. Podle testu MF DNES dokonce o celou pětinu.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

MF DNES porovnala útratu za nákup průměrné rodiny v českémhypermarketua ve srovnatelné prodejně v saské Žitavě. Na nákupním seznamu byly běžné položky jako chleba, jogurty či mléko.

Velký přehled, co se vyplatí kupovat v NěmeckuČtěte ve čtvrtek, 22. března

Za košík stejných věcí redakce zaplatila v Česku 1 129korun, v Německu pouze 940 korun. Největší rozdíly jsou u mléčných výrobků, ale i u trvanlivýchpotravinči alkoholu.

Ne všechny produkty byly levnější, celkově se však cesta za hranice vyplatí, zvlášť těm, kteří bydlí nedaleko hranic. Podle německých obchodníků začínají do tamních prodejen dojíždět lidé ze stále hlubšího vnitrozemí.

Potraviny jsou v Německu nejen levnější – jsou i lepší. Rozdíl v kvalitě je značný. Například nejlevnější vídeňské párky v Česku měly v době nákupu přes 60 procent masa, v německém obchodě 91 procent. Obojí koupeno v Kauflandu.

Autoři:Jan Sůra,Jan Brož

Zdroj:http://ekonomika.idnes.cz/nakup-v-nemecku-levnejsi-0x0-/ekonomika.aspx?c=A120321_213338_ekonomika_brm#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main