Státní hrad Veveří a občanské sdružení Hrad bez výHrad připravují již na samotný úvod sezóny velmi zajímavý program pro své návštěvníky.  31. března 2012 se na hradě Veveří uskuteční první Jarní jarmark s bohatým doprovodným programem.

Státní hrad Veveří prošel v uplynulém desetiletí první etapou rekonstrukce, jenž se nejen v loňském roce projevil nárůstem zájmu návštěvníků. Mimo samotných historických a kulturních expozic jsou totiž lákadlem i tematicky zaměřené akce.

Poslední březnovou sobotu se prostory hradu promění ve veliké tržiště. A nejen to. Pro návštěvníky budou připraveny také kostýmované prohlídky, bohatý kulturní program a spousta atrakcí a aktivit pro rodiny s dětmi.

Jarmark nabídne mimo jiné keramiku, bižuterii, staročeskou kuchyni, dřevěné výrobky a spoustu dalšího. Zájemci tak budou mít možnost ve stáncích  nejen nakoupit řemeslné výrobky či se občerstvit tradičními pokrmy, ale  také si  vlastnoručně vyzkoušet jejich výrobu.

Státní hrad Veveří nabízí jako první památkový objekt dětský klub, který je určen pro nejmenší děti.  V koutku si děti budou moci pohrát nebo odpočinout a rodiče se  mohou prozatím  věnovat prohlídce  expozic hradu. Dětský klub nabízí služby profesionálních chův.

Zajímavý doprovodný program v prostorách hradu jarmarkem však teprve začíná. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho akcí  po celou sezónu. Čekají je další ročníky již pořádaných akcí – např.: Řecký den, Ekoden, Romský den  a nově třeba – Den hradu Veveří, Folkový festival Veverská nota a řada dalších.

Martin Nesrsta
Hrad bez výHrad, o.s.
725 488 857, mnesrsta@hradbezvyhrad.czwww.hradbezvyhrad.cz