Jaroslav Klíma, předseda představenstva společnosti TESCAN, světového výrobce a dodavatele systémů a řešení v oblasti elektronové mikroskopie, získal titul Technologického podnikatele roku 2011 České republiky.

Vítěznou trofej převzal na slavnostním vyhlášení v Paláci Žofín v Praze z rukou předsedy poroty Ivana Pilného, prezidenta TUESDAY Business Network, a Štěpána Laciny, předsedy představenstva společnosti Accredio. Jaroslav Klíma již dříve obdržel ocenění Podnikatel roku 2011 Jihomoravského kraje, které jej zařadilo do pětice nominovaných na hlavní cenu Podnikatel roku 2011 ČR.

Technologický podnikatel roku 2011 České republiky stojí v čele ryze české firmy TESCAN, a.s., která patří mezi světové dodavatele přístrojové techniky a vědeckých zařízení. Značka TESCAN si vybudovala světově uznávanou pozici především díky vývoji a produkci rastrovacích elektronových mikroskopů a jejich aplikací pro nejrůznější účely. Základem úspěchu jsou podle Jaroslava Klímy vzdělání a praxe v oboru, dobré kontakty s odbornými institucemi, s vývojářskými firmami a ochota se neustále vyvíjet a inovovat svoje portfolio. „S našimi konkurenty i z řad velkých nadnárodních společností úspěšně držíme krok díky naší vyšší kvalitě a flexibilitě. Snažíme se vyhovět každému zákazníkovi, i když jeho požadavky bývají leckdy dosti specifické,“ říká Jaroslav Klíma. Budoucnost firmy vidí ve stále větším příklonu k vědě a ve zdokonalování technologií.

Za 20 let působení na trhu se TESCAN stal firmou s moderním výrobním zázemím a vybudoval tým vzdělaných kvalifikovaných pracovníků, který v současné době čítá téměř dvě stovky lidí. Společnost vytvořila celosvětovou prodejní síť a dodala více než tisíc mikroskopů uživatelům v téměř 60 zemích světa. Většina produkce firmy jde na export, přístroje značky TESCAN používají např. kriminalistické laboratoře v USA či Rusku, průmysloví výrobci a výzkumné instituce v Asii i Evropě.

Porota kategorie Technologický podnikatel roku hodnotí účastníky soutěže Podnikatel roku a zohledňuje jejich úspěšnost v integraci moderních technologií do firemních procesů či míru vlivu technologií na ekonomickou úspěšnost firmy. Prestižní soutěž Podnikatel roku založila společnost Ernst & Young v USA v roce 1986. Nyní ji vyhlašuje v téměř 50 zemích na šesti kontinentech, v ČR od roku 2000.

 

Kontakty:

Mgr. Václav Janištin, DiS.

Marketing Manager

TESCAN, a.s.

Tel.: +420 547 130 478

E-mail: vaclav.janistin@tescan.cz

http://www.tescan.com

 

Mgr. Daniel Libertin

PR Specialista

ANTECOM s.r.o.

E-mail: antecom@antecom.eu

 

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adresehttp://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6