Daniel RychnovskýBohužel, soudce není pouhým divákem  absurdního kusu s otevřeným koncem , ale musí hledat spravedlnost. Nejde  však o  pouze o tuto jednotlivou kauzu, jde také o princip.Vicepremiérka  pro boj s korupci jako svědkyně v korupční kause vlastní politické strany.
Současní poslanci  svědčící proti sobě  a přebíjející se pokoutnými nahrávkami, Manuál , jak ovlivňovat veřejné zakázky.Nejde jen o VV, nakažená je celá politická scéna. Další a další kauzy  vytěsňují ty starší, aby vyšuměly.Policie už by toho měla vyšetřit tolik , že by se měla snad ztrojnásobit,přitom je naopak redukována.Na klíčových místech ve vyšetřování nejzávažnějších  kauz načichlých  velkou politikou se stále střídají noví vyšetřovatelé, protože Ti staří odchází. Proč asi ?
Jsme jako ve špinavém rybníku , do kterého už dávno nepřitéká čistá voda a pěkně zahnil.Proto panu soudci Šottovi  nezávidím , protože musí vynést rozsudek.Naštěstí právo není jen selský rozum a judikát musí být opřen o důkazy.Zorientovat se ale v této spleti pomluv ? Hodně štěstí  !