Marian JurečkaDnes, v pondělí 4. června, podepsala na tiskové konferenci v Olomouci KDU-ČSL a Strana Zelených koaliční dohodu pro volby do zastupitelstva Olomouckého kraje v roce 2012.

Svůj podpis za KDU-ČSL připojil Ing. Pavel Horák, předseda krajského výboru KDU-ČSL a Ing. Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL a lídr koaliční kandidátky.

Za Stranu zelených Ing. Jiří Roubík, Ph.D., předseda krajské organizace SZ Olomouckého kraje a Ing. Edita Hrstková, místopředsedkyně krajské organizace SZ Olomouckého kraje.
Na kandidátce je mnoho regionálních osobností, jejichž práci místní občané znají. „Opíráme se nejen o zkušené a věrohodné komunální politiky, ale také o osobnosti z nejrůznějších společensky důležitých oborů,“ říká Ing. Jiří Roubík, Ph.D., kandidát č. 2 za SZ.
„Koalice pro Olomoucký kraj je otevřená i pro nezávislé osobnosti především z řad komunálních politiků. Proto jsme se rozhodli kandidovat společně pod názvem Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty,“ vysvětluje lídr kandidátky Ing. Marian Jurečka.

Mezi základní programové priority Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty bude nepochybně patřit:

  • Transparentní veřejná správa – nechceme o korupci mluvit, chceme udělat konkrétní kroky jako např. „rozklikávací“ rozpočet kraje, smlouvy a faktury dostupné na internetu apod., zastavíme zadlužování kraje.
  • Více železnice a více cyklostezek v kraji – zaměříme se na zvýšení efektivity výstavby a na další rozvoj železniční a cyklo dopravy.
  • Spolehlivá pomoc v nouzi – zasadíme se o vytvoření víceletého financování sociálních služeb tak, aby organizace mohly lépe plánovat sociální služby občanům a nežily ze dne na den.
  • Boj proti krizi – všemi dostupnými prostředky budeme podporovat tvorbu pracovních míst, podporovat místní výrobce, firmy, řemeslníky, zemědělce či začínající živnostníky.
  • Školy jsou zdrojem života v obcích – zasadíme se o zachování základních škol v malých obcích.
  • Chceme Olomoucký kraj přívětivý k rodině, proto chceme vytvořit zkrácené pracovní úvazky v krajské samosprávě pro rodiče malých dětí
„Strany vládní koalice a opoziční ČSSD občanům nedávají příliš naději, že by se politická kultura v zemi mohla pod jejich taktovkou změnit k lepšímu. Lidé jsou otráveni současnou politikou a chtějí jinou nabídku práce a etiky. Proto jsme se rozhodli vytvořit výraznou alternativu, se kterou chceme ve volbách uspět a přinést pozitivní změnu pro náš region,“ uzavřel kandidát na hejtmana Marian Jurečka.

 

Přiložené dokumenty