V úterý 18. září došlo ke slavnostnímu předání cen v soutěži energeticky, architektonicky a konstrukčně výjimečných staveb.

V prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu předal radní David Macek v úterý 18. září ocenění vítězům krajského kola česko-slovenské soutěže energeticky, architektonicky a konstrukčně výjimečných staveb – Building Efficiency Awards (BEFFA). Soutěž se uskutečnila pod záštitou hejtmana Michala Haška. Uvedlo to vedení Jihomoravského kraje.

To prozradilo, že do 1. ročníku soutěže nových, architektonicky, konstrukčně a energeticky výjimečných staveb Building Efficiency Awards bylo přihlášeno celkem 141 projektů z České a Slovenské republiky. V počtu účastníků byl Jihomoravský kraj spolu s Prahou nejaktivnějším regionem. Soutěžilo v něm 17 staveb a rekonstrukcí, z nichž porota vybrala tři vítězné, které postupují do česko-slovenského finále. V úspěšnosti projektů, které postoupily do finálového kola, byl jihomoravský region druhý.

„Jsem rád nejen za početnou účast projektů z Jihomoravského kraje, ale především za jejich vysokou kvalitu. Dokazují, že stavět či rekonstruovat lze velmi nápaditě, ohleduplně ke krajině a přitom s maximálním zřetelem ke komfortu a kvalitě života obyvatel či uživatelů staveb. Vítězné projekty jsou navíc energeticky úsporné a podněcují i sociální rozměr bydlení. I proto jsme první ročník soutěže podpořili,“ uvedl při vyhlašování regionálního kola soutěže radní Jihomoravského kraje David Macek.

„V Jihomoravském kraji porota vybrala dvě stavby v kategorii rekonstrukce a jednu v kategorii rodinný dům. V kategorii rekonstrukce zvítězily přestavba základní školy na pasivní bytový dům v obci Dubňany a Areál Cafe fara v obci Klentnice. V kategorii rodinný dům uspěl v Jihomoravském kraji projekt obytného domu a domu s ateliérem v Brně-Žebětíně,“ dodal kraj.

Odkaz: