Chtěl bych poděkovat voličům, kteří přišli a v krajských a senátních volbách podpořili kandidáty KDU-ČSL, koaliční kandidátky se zastoupením KDU-ČSL a kandidáty do Senátu s naší podporou. Velice si toho vážím. Díky občanům, kteří nám dali důvěru, jsme skončili v krajských volbách těsně čtvrtí a v senátních jsme spolu s nezávislými kandidáty, které jsme podpořili, obsadili třetí příčku.

Tyto výsledky zavazují. Budeme dál tvrdě pracovat, abychom na tento úspěch navázali ve sněmovních volbách.Věřím, že nyní dostaneme více prostoru prezentovat náš program. Mým cílem je přidat k našim nynějším příznivcům další, tak abychom mohli reálně ovlivnit vývoj v České republice. Jsem si jist, že program KDU-ČSL, program sociálně tržního hospodářství, program založený na odpovědnosti a solidaritě, je cestou z krize, cestou k obnovení důvěry v politiku, cestou k lepšímu životu občanů.

Poděkování také patří všem kandidátům, kteří přijali naší nabídku kandidovat za KDU-ČSL nebo s naší podporou. Protože v některých krajích i senátních obvodech nám chyběly jen desítky či stovky hlasů, abychom pronikli do krajských zastupitelstev nebo druhého kola senátních voleb, je to pro nás výzva do příštích voleb, abychom tyto kvalitní kandidáty ještě účelněji podpořili.

Pavel Bělobrádek
předseda KDU-ČSL