Zuzana Roithova má podle zveřejnění výsledku správního řízení Ministerstva vnitra nejmenší chybovost ze všech prezidentských kandidátů. Konkrétně 4,22 % v 1. kole a 3,32 % ve 2. kole kontrolovaných vzorků. Pro srovnání – Miloš Zeman nebo Jan Fischer měli v obou vzorcích chybovost přes 11 %, Tomio Okamura dokonce 19 %.

V komentáři ke zveřejněným výsledkům Roithová uvedla: „V první řadě chci poděkovat všem, kteří se podíleli na sběru podpisů na podporu mé kandidatury. Potvrdilo se, že náš systém sběru podpisů byl mimořádně efektivní. Děkuji všem, kdo ho vymysleli a zrealizovali, všem, kdo podpisy sbírali, kontrolovali podpisové archy a nakonec i kompletovali. Díky Vaší obětavosti, pracovitosti a pečlivosti máme nejmenší chybovost ze všech kandidátů. Zkrátka a dobře – poctivost se zase jednou vyplatila.

Ukázalo se ale také, že všechno se přeci jen koupit nedá. Někteří kandidáti, kteří za sběr podpisů platili nebo podpisy nakupovali, na své praktiky doplatili. A to je, myslím, druhá pozitivní zpráva dnešního dne.“