zmeny-dpmbAutobusová linka 54 prodlouží trasu až do zastávky Zoologická zahrada. To je hlavní dopad revidovaných změn v dopravě na obyvatele Bystrce. Úpravy chce zavést město během příštích několika týdnů.

Tramvaj číslo 3 však i přes žádosti městské části bude stále končit ve smyčce Rakovecká. Její návrat na Ečerovu magistrát prozatím nezvažuje. Městská část o prodloužení trasy trojky tak, aby bylo možné bez přestupu dojet z horní Bystrce až na Českou, dlouhodobě dopravní podnik žádá, ten však trvá na tom, že úspory jsou přednější.

„Do Rady městské části jsem osobně připravil materiál, který byl radou 27. 3. 2014 schválen s tím, že pro zvýšení účinnosti bude předložen i Zastupitelstvu Bystrce, které se bude konat 17. dubna,“ uvedl v odpovědi na otázku místostarosta Bystrce Jiří Altman (ČSSD). „Požadavek na prodloužení tramvaje č. 3 tak bude předán orgánům města jako žádost Zastupitelstva MČ. Větší sílu už nelze této žádosti dát – budeme samozřejmě po městu Brnu žádat tuto úpravu i v osobních jednáních.“

Jestli dopravní podnik městské části vyhoví není jisté. Bystrcká radnice o zajíždění trojky na Ečerovu usiluje přinejmenším od roku 2004, úspěchy jsou však jen  střídavé a pomíjivé.

„Je třeba mít na paměti, že DPMB, a.s. je akciovou společností města a je jím i řízena,“ varoval před přílišným optimismem Jiří Altman.

-vl-

Ke stažení

Návrh usnesení zastupitelstva, žádost o prodloužení tramvajové linky 3 (PDF)

Zdroj: bystrcnik.cz