Pavel BělobrádekPředseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes okomentoval největší politický skandál v polistopadové historii českého státu:
„Pohár trpělivosti se stávajícími zkorumpovanými a prolhanými poměry přetekl. Naprosto respektujeme postup státního zastupitelství a Policie ČR. Chválíme je za jejich kuráž zasáhnout do nejvyšších politických a vládních pater.

Konec éry kmotrů a mafianizace veřejného života musí provázet i odchod současné vládní koalice. Po přechodné období do voleb může zemi řídit úřednický kabinet.

Logo KDU-ČSLChci zdůraznit, že veřejnost má před volbami právo na maximum informací z pozadí korupčních případů, a to včetně informací o provázání kmotrů na politické špičky. Je na poslanecké sněmovně, aby konala a oživila naději, že se naše parlamentní demokracie a právní stát dokážou vymanit z hluboké krize. Věřím, že doba napojení politiky na organizovaný zločin tímto pomalu končí.

Doufáme, že v poslanecké sněmovně zůstal alespoň základ odpovědnosti za naše poměry a že občané dostanou v předčasných volbách šanci postavit naši politiku na zdravější základ. KDU-ČSL rozhodně očekává odpovědné vystoupení a vysvětlení situace ze strany premiéra, protože pravdu chceme znát všichni.“

KDU-ČSL razítkoMarian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL, uzavírá: „KDU-ČSL je dlouhodobě konzistentní ve svém názoru, že tato vláda je nejméně kompetentní vládou od roku 1990. Názor jsme nezměnili – naopak. Čas jej prověřil.“

 

Zdroj: http://kdu.cz/Zpravy/Aktualne/2013/Belobradek–Sen-o-ceske-pravici-se-zhroutil—bohu.aspx