European-ParliamentKřesťanští demokraté se již nyní intenzivně připravují na květnové volby do Evropského parlamentu. Na rozdíl od ostatních politických stran má KDU-ČSL již od června loňského roku zvolenou první desítku kandidátů.

Kandidátku KDU-ČSL vede Doc. JUDr. Pavel Svoboda, D.E.A., který je zkušeným odborníkem na evropské právo a v politice není žádným nováčkem. Druhou pozici kandidátní listiny obsadila Ing. Michaela Šojdrová, která má zkušenost i s vedením KDU-ČSL (v roce 2010) a je uznávanou expertkou v oblasti vzdělávání.

Volební štáb pro eurovolby nyní piluje volební program. „Scházíme se minimálně jednou týdně, abychom doladili všechny detaily volební kampaně. Chceme vytvořit skutečně kvalitní program a nabídnout tak alternativu k euroskepticismu, který se rozmáhá mezi občany České republiky. Víme, že některá unijní nařízení mají svá negativa, nicméně je třeba si uvědomit, že Evropská unie nejsou oni, ale jsme to my a že nám členství v EU přináší také nesporné výhody,“ uvedl lídr kandidátky Pavel Svoboda. Dvojka kandidátkyMichaela Šojdrová dále zdůraznila, že pro lidovce nejsou volby do EP žádná druhá liga, protože unijní legislativa výrazně ovlivňuje tu českou: „Chceme prosazovat naše české zájmy, a proto potřebujeme spojence. Jestliže chceme prosadit například sníženou sazbu na dětské zboží, je důležité získat na svou stranu silné partnery. Jednoduše, co si nevyjednáme, nebudeme mít.“
Kompletní kandidátní listinu bude schvalovat Celostátní výbor v úterý 4. 3. 2014.PRVNÍCH DESET KANDIDÁTŮ DO EP:

1.  Doc. JUDr. Pavel Svoboda, D.E.A.
2.  Ing. Michaela Šojdrová
3.  Mgr. Tomáš Zdechovský
4.  Mgr. David Macek, MA
5.  Mgr. Eduard Hulicius, MA
6.  Mgr. Marie Jílková
7.  Ing. MUDr. Miroslav Přádka, Ph.D.
8.  Mgr. Jiří Jirsa, MEPP, Ph.D.
9.  Ing. Pavel Šustr
10. Mgr. Ing. Petr Vysloužil

Miriam Farská
tisková mluvčí KDU-ČSL