Download_Image (1)Na 90. schůzi Rady městské části Brno-Kohoutovice, byla projednána výpověď nájemní smlouvy České spořitelny, a.s. Otázkou zůstává, jakým způsobem se zachová radnice k nevyužitému prostoru! Rozhodovat bude zřejmě nové zastupitelstvo, které si kohoutovičtí zvolí v říjnových volbách.

Z vyjádření zaměstnankyně České spořitelny, a.s. vyplývá, že opravdu tento objekt do konce roku opustí. Další působení v Kohoutovicích není vyloučeno. Zaměstnankyně nám totiž prozradila, že se zřejmě jen odstěhují o zastávku níže.

Co s budovou teď? Budova sama není v nejlepším technickém stavu a zasloužila by si určité opravné práce. Hlavní otázkou ale je, k čemu bude využita?

Osobně se domnívám, že by bylo velmi nevhodné a nešťastné uzavírat smlouvu s tím, kdo by chtěl provozovat služby, podobné noční barům, nebo hernám, které často ruší své okolí.

Za kohoutovickou KDU-ČSL mohu slíbit, že budeme hledat takové využití, které bude pro občany Kohoutovic co nejprospěšnější a bude odpovídat umístění v blízkosti dětského hřiště, Mateřské školky, obchodu..

Jakub Hruška

IMG_6051_e01_small

Zdroj:

http://kohoutovice.cz/samosprava/vypis-usneseni-90-schuze-rmc

http://www.csas.cz/banka/appmanager/portal/banka?_nfpb=true&_pageLabel=branch_new_subportal03&branchId=509