brno-pro-vas-350-326

Webový portál brnoprovas.cz umožnil, aby se Jakub Hruška (kandidát do ZMB) mohl za vyjádřit k lživému článku na portálu kohoutovice.org. Jakub Hruška mimo jiné uvádí „Osobně mohu slíbit, že KDU-ČSL se zasadí o zvýšení transparentnosti radnice, včetně její firmy MOP, s.r.o.!“

Na webu kohoutovických aktivistů vyšel dnes článek o tom, jak se volební strany staví k transparentnosti radnic. Autorka článku oslovila jednotlivé lídry a uvádí: „Větší transparentnost rozhodně nečekejme ani od ČSSD, ani od KDU-ČSL. Na mé dotazy odpovědět odmítli a ani jedna z těchto stran uvedené body ani více informací pro občana ve svém programu nemá.“ Vzhledem k tomu, že část tohoto tvrzení se prokazatelně nezakládá na pravdě, požádali jsme o vyjádření jednoho z lídrů kohoutovické KDU-ČSL, Jakuba Hrušku.

 

Dobrý den, nedávno jsem procházela programy stran pro článek na Brnoprovas.cz a jako jeden z hlavních a vyzdvihovaných bodů tam máte transparentní radnici. Dnes se ovšem na webu Kohoutovice.org objevil text, který tento bod z vašeho programu zapírá. Můžete to, prosím, uvést na pravou míru?

Jakub Hruška: Krásný dobrý den. Vzhledem k politické příslušnosti autorky (ZaN – Sdružení pro Kohoutovice, pozn. redakce) mne nepřekvapuje tendenční forma tohoto článku. Mrzí mne však, že zřejmě záměrně lživě uvádí, že se náš volební program této otázce nevěnuje. Skutečnost je taková, že KDU-ČSL si vytyčila programové priority, z nichž jednou je „TRANSPARENTNÍ RADNICE“. Osobně věřím, že občané sami dostatečně ocení program jednotlivých stran a nebudou k tomu potřebovat jednostranné rady jednoho ze subjektů, který se tímto hlásí o jejich přízeň. Občanům Kohoutovic bych rád touto cestou doporučil k přečtení náš program, který je uveřejněn na našich webových stránkách kohoutovice.kdu.cz. Osobně mohu slíbit, že KDU-ČSL se zasadí o zvýšení transparentnosti radnice, včetně její firmy MOP, s.r.o.!

Velice děkuji za možnost se k danému článku vyjádřit a přeji příjemný nadcházející víkend.
Jakub Hruška
místopředseda MO KDU-ČSL Brno-Kohoutovice