Výpis všech článků se štítkem Evropský parlament.

European-ParliamentKřesťanští demokraté se již nyní intenzivně připravují na květnové volby do Evropského parlamentu. Na rozdíl od ostatních politických stran má KDU-ČSL již od června loňského roku zvolenou první desítku kandidátů.

Zuzana RoithováDnes bude Evropský parlament hlasovat nejen o rámcovém rozpočtu, zemědělské politice, ale také o absintu. Patřím k těm poslancům, kteří se budou snažit vrátit Komisi návrh nařízení o lihovinách. Obsahuje totiž definici absintu a to nikoli podle středoevropského, ale podle francouzského receptu (povinný obsah anýzu apod.) 

Zuzana RoithováEvropský parlament se bouří proti existenci „Ohlašovny Středo- a Východoevropanů“ vytvořené v únoru populistickou stranou PVV Geerta Wilderse. K diskusi s poslanci byl pozván také nizozemský premiér, který se dosud k této věci nepostavil čelem. Také do Štrasburku nakonec nedorazil. 

Brusel: v pátek 9. 3. se uskutečnilo mimořádné zasedání politické frakce Evropské lidové strany (ELS) ve Výboru regionů. Českou delegaci zastupoval dlouholetý člen Výboru regionů pardubický vicehejtman Roman Línek. ELS, do které z českých politických stran patří KDU-ČSL a TOP09, představuje nejsilnější politickou sílu ve všech evropských institucích včetně Výboru regionů.

Zuzana RoithováNově podepsaná protipirátská dohoda ACTA má nedostatky, které mohou způsobit potíže i řádným občanům. Na letištích budou například možné prohlídky obsahu notebooků, telefonů a pamětí. „ACTA měla být zaměřena na postih pirátství komerčního rozsahu, a nikoliv na šikanování občanů,“ okomentovala vzniklou situaci europoslankyně Zuzana Roithová.

Odcházející předseda EP Buzek představoval autoritu napříč politickým spektrem. Obávám se, že dlouholetý socialistický předák Schulz zdaleka nedosahuje jeho kvalit a politického i morálního kreditu a postrádá navíc tolik potřebnou nadstranickost a zdravý odstup od své vlastní politické frakce. Jestliže byl Schulz dlouhé roky stranickým bojovníkem v první linii, těžko se ze dne na den přerodí v konsensuálního politika trpělivě hledajícího průnik mezi jednotlivými politickými proudy. Schulz mnohem více rozděluje než spojuje a to podle mého názoru výrazně snižuje jeho šance na úspěšný výkon funkce předsedy EP.

Zuzana RoithováNa zasedání poslaneckého klubu Evropské lidové strany se dnes rozloučil s poslanci nejsilnějšího parlamentního klubu odcházející předseda EP Jerzy Buzek. První předseda Evropského parlamentu, který pochází ze střední Evropy (narodil se ve Smilovicích, které jsou součástí Těšínského Slezska) se své role ujmul s elegancí a svým následovníkům zanechal laťku postavenou velmi vysoko. 


Warning: Use of undefined constant current - assumed 'current' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pub/kdukohwa/kohoutovice.kdu.cz/web/wp-content/themes/KDU-CSL/tag.php on line 55