Výpis všech článků se štítkem Jan Březina.

Komentář Mariana Jurečky k odchodu Jana Březiny. S velkým zklamáním jsem si přečetl výroky Jana Březiny, poslance Evropského parlamentu za KDU-ČSL, který se podle všeho rozhodl odejít k TOP 09.

Na Celostátním výboru 7. února 2012 europoslanec Jan Březina oficiálně oznámil, že vystupuje z KDU-ČSL. Podle jeho vyjádření strana nevyhodnotila dobře příčiny volební porážky a dělá špatnou personální politiku. Jako příklad uvedl mou kandidaturu na senátora v obvodě Zlín.

Odcházející předseda EP Buzek představoval autoritu napříč politickým spektrem. Obávám se, že dlouholetý socialistický předák Schulz zdaleka nedosahuje jeho kvalit a politického i morálního kreditu a postrádá navíc tolik potřebnou nadstranickost a zdravý odstup od své vlastní politické frakce. Jestliže byl Schulz dlouhé roky stranickým bojovníkem v první linii, těžko se ze dne na den přerodí v konsensuálního politika trpělivě hledajícího průnik mezi jednotlivými politickými proudy. Schulz mnohem více rozděluje než spojuje a to podle mého názoru výrazně snižuje jeho šance na úspěšný výkon funkce předsedy EP.


Warning: Use of undefined constant current - assumed 'current' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pub/kdukohwa/kohoutovice.kdu.cz/web/wp-content/themes/KDU-CSL/tag.php on line 55