Výpis všech článků se štítkem Kohoutovice.

Další a úspěšný ročník mladých hodů máme za sebou. Letošní počasí nám neuvěřitelně přálo! Krom chvíle stavění máje když pršelo, tak bylo krásně teplo, ne však úmorno! Více si můžete přečíst ve článku stárka Ondřeje Makeše.

V neděli 26. března 2017 bude v Kohoutovicích neobvykle rušno. Od 10ti hodin dopoledne do 18ti hodin večer bude v areálu fotbalového hřiště Tatran probíhat Velikonoční jarmark. Bude připravena zábava jak pro děti, tak dospělé. Napadá Vás, jak lépe přivítat jaro? Nás tedy ne. 🙂

Kromě toho se téhož dne v Kohoutovicích ve studiu justMOVE uskuteční dvě speciální lekce. Jako první proběhne 16:00 – 18:30 Meditační podvečer, následovat bude od 20:00 – 21:30 taneční workshop Twerk. Více informací naleznete v celém článku.

DSC_0196

Nový rok 2017 přinesl i do Kohoutovic řadu nových věcí. Mezi jednu z nich patří čerstvě otevřená kavárna HejwiCafé na Libušině třídě 4. Rozhodla jsem se ji tedy vyzkoušet a o své návštěvě napsat reportáž.

Jaké to tam vlastně je? Jedním slovem, báječné! Za sebe mohu říct, že něco takového v Kohoutovicích moc chybělo. Místo, kde by si člověk mohl v klidu dopřát dobrou kávu či zajít na skleničku vína s přáteli. HejwiCafé toto všechno nabízí. Je to menší kavárna, která po příchodu mile překvapí krásným prosvětleným a moderním interiérem. Kavárnu založila sympatická mladá dvojice, Lukáš Havelka s přítelkyní Terezou Petrlíkovou. „Moc rádi bychom poděkovali studentce FA VUT v Brně Kristýně Uhrové, která je shodou okolností z Kohoutovic, navrhla bar a pomohla s celkovým vzhledem interiéru. Velký dík patří také Pavlu Hlaváčovi, který jakožto šikovný stolař vše vyrobil a sestavil. V neposlední řadě rodině, která nám nevýslovně pomohla a pomáhá,“ nešetří chválou a díky Lukáš s Terezou.

DSC_0175

HejwiCafé disponuje řadou výhod. Jednou z nich je výborně zvolená lokalita. Kavárna se nachází v poliklinice u horního Alberta. Kdo by stále tápal, tak mu třeba napoví, že je to vedle květinářství, optiky či také poměrně nového studia justMove. Pár metrů od kavárny je zastávka trolejbusu 37 „Voříškova“ a s parkováním poblíž kavárny není problém. Když jsem se Lukáše ptala, na základě čeho, si s Terezou vybrali zrovna toto místo a čím je zaujalo oproti jiným, odpověděl. „Prostor, který byl k dispozici v poliklinice se zdál být ideální. Už proto, že právě ona poliklinika nemá místo, kde by člověk počkal na schůzku, na vyšetření u lékaře nebo kde by se člověk zastavil, jen tak, na chvíli relaxoval u kávy. Bylo pro nás velkým štěstím, že se objevil zrovna ve chvíli, kdy jsme potřebovali. Začali jsme tvořit něco, co oba chceme. Něco, co by mohlo fungovat, ne v centru, ne v nákupním středisku, ale v Kohoutovicích, kde podle nás něco takového malého a klidného chybělo.“

DSC_0189

Dalším plusem HejwiCafé (a za mě jakožto člověka, co nemůže lepek a laktózu, je to dost zásadní věc) je nabídka. Kromě výborné kávy si zde člověk vychutná moc dobré smoothie (za mě jednička s hvězdičkou). K dispozici je jak cappucino či jiné nápoje z „normálního“ kravského mléka, tak sójového, mandlového či kokosového. „Chceme dělat kavárnu tak, jak se má, a to se vším všudy. Od perfektního espressa přes lahodné Caffé latté, po domácí dort, zákusek i chléb. Chceme, aby se u nás lidé cítili dobře. Nebudeme dělat ramena, když si u nás někdo objedná “presso”, ale s péčí mu nabídneme ve správné formě ten finální produkt, který za slovem “presso” hledá,“ říká Lukáš, když se ho ptám, jak by popsal nabídku kavárny. Na otázku, co by doporučil, mě seznamuje mimo jiné i s plány na teplejší období roku. „Určitě bych doporučil vše, co Tereza upeče, ono to vlastně je každý den něco úplně jiného, takže si nenechejte ujít ani jednu dobrotu, která tady vznikne s láskou, a to myslím naprosto vážně, že láska v tom je! Také máme nabídku rumů, které se budou postupně obměňovat, domácí limonády, kávové speciality jako třeba Moccaccino nebo Bon-bon. Taky se můžete těšit na léto, budou domácí zmrzky a osvěžující nápojové speciality.“

Kavárna má otevřeno každý všední den od deseti hodin ráno do osmi hodin večer. Možná potkáte i fenku Suri, která je moc hodná, občas zaštěká, ale neublíží. „Až všechny pozná a zvykne si, tak štěkat nebude, to slibuje,“ říká Lukáš.

Za sebe mohu návštěvu kavárny vřele doporučit. Jsem moc ráda, že něco takového v Kohoutovicích vzniklo a člověk nemusí pořád utíkat do centra. Nejlepší je se přesvědčit na vlastní oči.

DSC_0199 DSC_0214

SVČ Lužánky – pracoviště Legato pořádá 13. ročník cestovatelských besed s promítáním na Stamicove 7  v Kohoutovicích. Přijďte se podívat! Už zítra o Íránu. Vstupné je dobrovolné. Více informací naleznete na přiloženém plakátu.

1-724x1024

V úterý 17. ledna 2017 nás opustila dlouholetá členka KDU-ČSL Veronika Bartošová z Brna Kohoutovic. Rodině a všem blízkým přejeme upřímnou soustrast.

P0001

DSC_0115

Ve čtvrtek 8.12.2016 proběhla již tradiční akce Vánoční zvonění v Kohoutovicích. K dispozici byly nejen trhy a jízda na zvířátkách či kolotočích, ale také poslech hudebních představení a nebo sledování ohnivé show Legata. Vrcholem celé akce bylo rozsvícení kohoutovického stromečku.

Fotoalbum z akce v celém článku.

Vánoce se nezadržitelně blíží a spolu s nimi i již tradiční vánoční akce v Kohoutovicích. Tou je Vánoční zvonění. Událost pořádá městská část Brno-Kohoutovice na prostranství před Albertem u ulice Voříškova 8. 12. 2016 od 15:00 do 19:00. V plánu je bohatý program, jak můžete vidět na přiloženém plakátu. Na své si tak přijdou jak malé děti, tak dospělí.

Zdroj: www.kohoutovice.brno.cz

Zdroj: www.kohoutovice.brno.cz

grand prix

V pátek 4. Července se Kohoutovicemi „proženou“ skvosty historie Brno Grand Prix. Závodní vozy projedou částí původního Masarykova okruhu až na Náměstí Svobody. Zde zůstanou vystaveny pro netrpělivé, fotky chtivé, fanoušky. 

Jakub Hruška


Warning: Use of undefined constant current - assumed 'current' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pub/kdukohwa/kohoutovice.kdu.cz/web/wp-content/themes/KDU-CSL/tag.php on line 55