Výpis všech článků se štítkem přímá volba prezidenta.

Zuzana RoithováJiž zítra se otevírají dveře volebních místností historicky první přímé volby prezidenta České republiky.
Proto výbor MO KDU-ČSL Brno-Kohoutovice jednomyslně odhlasoval usnesení:
Výbor MO doporučuje svým členům a příznivcům volit v prezidentských volbách 2013 Zuzanu Roithovou.

Zuzana Roithová oznámila na dnešní tiskové konferenci své rozhodnutí vyslechnout přesvědčování lidí, kterých si váží, a kandidovat na úřad prezidenta republiky. Vede ji k tomu především obava, že z naší politiky se vytrácí zájem o člověka. A právě tento zájem je jejím celoživotním tématem.

Zuzana RoithováPřepis rozhovoru Zuzany Roithové v rádiu.

Zuzana RoithováHlasovat můžete zde. Praha – Na začátku příštího roku si Češi poprvé ve své historii sami vyberou svého prezidenta. Zavedení přímé volby hlavy státu padla poslední překážka – Senát 49 hlasy posvětil potřebný návrh ústavní změny z dílny Poslanecké sněmovny a všelidovému hlasování tak už nic nebrání v cestě. Nástupce Václava Klause si tak už zvolí čeští občané sami, a to dvoukolově a nejdříve po 7. lednu 2013.

Zuzana RoithováZuzana Roithová oznámila na dnešní tiskové konferenci své rozhodnutí vyslechnout přesvědčování lidí, kterých si váží, a kandidovat na úřad prezidenta republiky. Vede ji k tomu především obava, že z naší politiky se vytrácí zájem o člověka. A právě tento zájem je jejím celoživotním tématem.
ČLOVĚK

„Jednotlivá písmena tohoto slova symbolizují hodnoty, které jsou pro mě důležité,“ říká Zuzana Roithová a vysvětluje:

Videozáznam vystoupení senátora Stanislava Juránka můžete zhlédnout ZDE.
Nejsem si jistý, chtěl jsem být 81. senátorem, který k tomu promluví, nevím, jestli se mi to podařilo, nebo ne, ale to nám někdo spočítá. Myslím si, že nám všem.
Já bych chtěl říci, že jsem 19 roků pracoval v lese, a tam pro mě byly různé věci důležité. Jedna z těch věcí byla, co mi říkala babička. Babička mi říkala, před černým bezem poklekni. A tak, když jsem se teď stal mladým senátorem, tak jsem si chtěl skutečně vyslechnout všechny, a můžu říci, že jsem opravdu pozorně poslouchal, abych se co nejvíce přiučil a abych se naučil pokleknout před Ústavou. Já pevně věřím, že se mi to někdy podaří, ale teď si dovolím říci jen tři myšlenky.

Místopředseda Petr Pithart přednesl na schůzi Senátu PČR zásadní projev k přímé volbě prezidenta.
Videozáznam vystoupení naleznete ZDE

Vážená paní místopředsedkyně Senátu, vážené senátorky, vážení senátoři, já se hned první větou dostanu do sporu s navrhovatelem, protože já jsem přesvědčen, že máme před sebou nejdůsažnější změnu našeho ústavního systému od vzniku a za fungování samostatného státu. Ten systém poprvé přetáčíme do jiného směru, do jiného způsobu vládnutí.
Proto si myslím, že je třeba maximální obezřetnosti, a věřte mi, že bych byl rád, kdyby se má následující varování ukázala lichými.

Jiří ČunekVideozáznam vystoupení Jiřího Čunka v diskuzi o přímé volbě prezidenta neleznete ZDE
Vážený pane místopředsedo, pane ministře, kolegyně a kolegové. Já jsem na semináři k přímé volbě, který proběhl tady a který řídil v té době předseda Senátu a dnes řídící této schůze, senátor Přemysl Sobotka, v roce 2007 tady vystoupil pro přímou volbu. Ovšem to byla doba, kdy jsem si ještě utvářel názor a byl jsem ochoten ho i změnit na základě argumentů, které tady zaznívaly.


Warning: Use of undefined constant current - assumed 'current' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /pub/kdukohwa/kohoutovice.kdu.cz/web/wp-content/themes/KDU-CSL/tag.php on line 55